Otvori glavni izbornik
Danski vladari
Ime Vladao-la Bilješke
Göttrik 804.–810.
Haarik I. 813.–814.
Dinastija Hartaknut
Gorm Stari 935.-950.
Harald I. Plavozubi 950.–986. Ujedinio Dansku, pokrstio se oko 960.
Sven I. Rašljobradi 986.–1014. 1013. Osvojio velika područja Engleske. Postao kralj Engleske.
Harald II. 1014.–1018.
Knut Veliki 1019.–1035. Kralj Danske, Engleske i Norveške
Hartaknut 1035.–1042. Kralj Danske i Engleske
Magnus Dobri 1042.–1047.
Dinastija Estridson
Sven II. Estridson 1047.–1076.
Harald III. 1076.-1080.
Knut IV. Sveti 1080.-1086.
Olaf I. 1086.-1095.
Erik I. 1095.-1103.
Niels 1104.-1134.
Erik II. 1134.-1137.
Erik III. 1137.-1146.
Sven III. 1146. i 1157. Vladao istovremeno kada i Knut V. i Valdemar I. Veliki
Knut V. 1146. i 1157. Vladao istovremeno kada i Sven III. i Valdemar I. Veliki
Valdemar I. Veliki 1146.-1182. Vladao istovremeno kada i Knut V. i Sven III.. Od 1157. do 1182. nastavio vladati sam.
Knut VI. 1182.-1202.
Valdemar II. Pobjednik 1202.-1241.
Erik IV. 1241.-1250.
Abel, kralj Danske 1250.-1252.
Kristofor I. 1252.-1259.
Erik V. 1259.-1286.
Erik VI. 1286.-1319.
Kristofor II. 1320.-1326.
Valdemar III. Eriksen 1326.-1330.
Kristofor II. 1330.-1332. Ponovno na vlasti
Interregnum 1332.-1340.
Valdemar IV. Atterdag 1340.-1375.
Olaf II. 1376.-1387.
Margareta I. 1387.-1412.
Erik VII. Pomeranski 1412.-1439.
Kristofor III. 1440.-1448.
Dinastija Oldenburg
Kristijan I. 1448.-1481.
Ivan, kralj Danske 1481.-1513.
Kristijan II. 1513.-1523.
Fridrik I. 1523.-1533.
Interregnum 1533.-1534.
Kristijan III. 1534.-1559.
Fridrik II. 1559.-1588.
Kristijan IV. 1588.-1648.
Fridrik III. 1648.-1670.
Kristijan V. 1670.-1699.
Fridrik IV. 1699.-1730.
Kristijan VI. 1730.-1746.
Fridrik V. 1746.-1766.
Kristijan VII. 1766.-1808.
Fridrik VI. 1808.-1839.
Kristijan VIII. 1839.-1848.
Fridrik VII. 1848.-1863.
Dinastija Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburg
Kristijan IX. 1863.-1906.
Fridrik VIII. 1906.-1912.
Kristijan X. 1912.-1947.
Fridrik IX. 1947.-1972.
Margareta II. 1972.-