Otvori glavni izbornik

Mjesto i vrijeme održavanjaUredi

Održao se od 19. do 28. lipnja 1987..

Susreti su se odigrali na stadionu Wagener u nizozemskom gradu Amstelveenu. Prvenstvo se održalo usporedno sa Prvačkim trofejem za žene.

SudioniciUredi

Sudjelovali su domaćin Nizozemska, branitelj naslova SR Njemačka, Pakistan, Australija, Uj. Kraljevstvo, Argentina, SSSR i Španjolska.

SastaviUredi

NizozemskaUredi

 [ 1.] Frank Leistra (vr)         [ 9.] Robbert Delissen 
 [ 2.] Patrick Faber              [10.] Theodoor Doyer 
 [ 3.] Cees Jan Diepeveen         [11.] Floris Jan Bovelander 
 [ 4.] Maurits Crucq              [12.] Gert Jan Schlatmann
 [ 5.] René Klaassen              [13.] Ronald Jansen (vr)
 [ 6.] Hendrik-Jan Kooijman       [14.] Tom van 't Hek (kapetan)
 [ 7.] Marc Delissen              [15.] Erik Parlevliet 
 [ 8.] Jacques Brinkman           [16.] Taco van den Honert
Trener: Hans Jorritsma
Menedžer: Nico Spits
Liječnik: Wim Crouwel
Fizioterapeut: Leo Heere

Natjecateljski sustavUredi

Ovaj turnir se igralo po jednostrukom ligaškom sustavu. Za pobjedu se dobivalo 2 boda, za neriješeno 1 bod, a za poraz nijedan bod.

Susrete se igralo na umjetnoj travi.

RezultatiUredi

petak, 19. lipnja
 * SR Njemačka - Uj. Kraljevstvo      3:1
 * Australija - Argentina             4:1
 * Pakistan - SSSR                    2:0
 * Nizozemska - Španjolska            1:0 
subota, 20. lipnja:
 * SR Njemačka - Argentina            4:0
 * Uj. Kraljevstvo - Australija       1:1
 * Nizozemska - Pakistan              2:1
 * SSSR - Španjolska                  2:1 
ponedjeljak, 22. lipnja
 * Australija - SSSR                  2:1
 * Uj. Kraljevstvo - Španjolska       5:1
 * Argentina - Pakistan               2:0
 * Nizozemska - SR Njemačka           1:1 
utorak, 23. lipnja
 * Uj. Kraljevstvo - SSSR             2:0
 * Australija - Španjolska            3:1
 * SR Njemačka - Pakistan             2:1
 * Nizozemska - Argentina             5:0 
četvrtak, 25. lipnja
 * Pakistan - Španjolska              1:2 
 * SR Njemačka - Australija           2:2
 * Uj. Kraljevstvo - Argentina        0:0
 * Nizozemska - SSSR                  4:1 
petak, 26. lipnja
 * Australija - Pakistan              3:1
 * SR Njemačka - Španjolska           1:0
 * Nizozemska - Uj. Kraljevstvo       0:1
 * Argentina - SSSR                   2:1 
nedjelja, 28. lipnja
 * SR Njemačka - SSSR                 5:2
 * Argentina - Španjolska             1:1
 * Nizozemska - Australija            2:1
 * Uj. Kraljevstvo -Pakistan          5:3 
Završni poredak:
 1.   SR Njemačka         7     5     2     0     (18 :  7)        12

 2.   Nizozemska          7     5     1     1     (15 :  5)        11

 3.   Australija          7     4     2     1     (16 :  9)        10

 4.   Uj. Kraljevstvo     7     4     2     1     (15 :  8)        10

 5.   Argentina           7     2     2     3     ( 6 : 15)         6 

 6.   Španjolska          7     1     1     5     ( 6 : 14)         3

 7.   Pakistan            7     1     0     6     ( 9 : 16)         2
    
 8.   SSSR                7     1     0     6     ( 7 : 18)         2


Pobjednici
 
SR Njemačka
Drugi naslov

Najbolji sudioniciUredi

Najbolji strijelac Pogodaka
  Stefan Blöcher 7 pogodaka
  Floris Jan Bovelander
  Aleksandr Gončarov 5 pogodaka
  Sean Kerly
  Martyn Grimley 4 pogotka
  Mark Hager