Svjetsko prvenstvo u rukometu – Čehoslovačka 1964.

(Preusmjereno s Rukometno SP 1964.)

Svjetsko prvenstvo u rukometu 1964. održano je u Čehoslovačkoj od 6. do 15. ožujka. Svjetskim prvacima postali su Rumunji koji su u finalu savladali izabranu vrstu Švedske. Gradovi domaćini bili su: Prag, Gottwaldov (Zlín), Pardubice, Bratislava i Uherské Hradiště.

Svjetsko prvenstvo u rukometu – Čehoslovačka 1964.
Majstrovstvá sveta v hádzanej mužov 1990
1964 World Men's Handball Championship Poster.jpg
Podatci o turniru
Domaćin Flag of the Czech Republic.svg Čehoslovačka
Vrijeme održavanja 6. ožujka - 15. ožujka 1964.
Broj momčadi 16 (iz 4 konfederacija)
Plasmani
Prvaci Gold medal blank.svg Flag of Romania (1965–1989).svg SR Rumunjska
Drugoplasirani Silver medal blank.svg Flag of Sweden.svg Švedska
Trećeplasirani Bronze medal blank.svg Flag of the Czech Republic.svg Čehoslovačka
Četvrtoplasirani Flag of Germany.svg SR Njemačka
Statistika
Odigrano utakmica 36
Ukupno pogodaka 1.171  (32,53 po utakmici)

Infookvir ažuriran: 7. veljače 2009..

SudioniciUredi

Sastavi sudionika.[1][2]

  • ČSSR

Trener: Jaroslav Mráz, Bedřich König

  • Danska
  • DR Njemačka

Trener: Heinz Seiler

  • Jugoslavija

Josip Milković, Zlatko Žagmešter, Lujo Györy[3]

  • Mađarska

Andreas Fenyő

  • Rumunjska

Trener: Ioan Kunst Ghermănescu, Nicolae Nedef, Virgil Trofin

  • SR Njemačka

Trener: Werner Vick

  • SSSR
  • Švedska

Trener: Curt Wadmark

Prva faza natjecanjaUredi

Grupa AUredi

  • SR Njemačka - SFR Jugoslavija 14:14
  • DR Njemačka - SAD 20:9
  • SFR Jugoslavija - SAD 22:3
  • SR Njemačka - DR Njemačka 12:10
  • DR Njemačka - SFR Jugoslavija 14:14
  • SR Njemačka - SAD 24:13
  1. SR Njemačka 5
  2. SFR Jugoslavija 4
  3. DR Njemačka 3
  4. SAD 0

Grupa BUredi

  • Švedska - Mađarska 15:8
  • Island - Egipat 16:8
  • Mađarska - Egipat 16:9
  • Island - Švedska 12:10
  • Mađarska - Island 21:12
  • Švedska - Egipat 26:11
  1. Švedska 4
  2. Mađarska 4
  3. Island 4
  4. Egipat 0

Grupa CUredi

  • Čehoslovačka - Francuska 23:14
  • Danska - Švicarska 16:13
  • Švicarska - Francuska 15:14
  • Čehoslovačka - Danska 14:11
  • Danska - Francuska 26:13
  • Čehoslovačka - Švicarska 26:10
  1. Čehoslovačka 6
  2. Danska 4
  3. Švicarska 2
  4. Francuska 0

Grupa DUredi

  • Rumunjska - Sovjetski Savez 16:14
  • Japan - Norveška 18:14
  • Sovjetski Savez - Japan 40:10
  • Rumunjska - Norveška 18:10
  • Norveška - Sovjetski Savez 13:11
  • Rumunjska - Japan 36:12
  1. Rumunjska 6
  2. Sovjetski Savez 2
  3. Norveška 2
  4. Japan 2

Druga faza natjecanjaUredi

Grupa 1Uredi

  • Mađarska - SR Njemačka 19:15
  • Švedska - SFR Jugoslavija 23:18
  • SFR Jugoslavija - Mađarska 16:15
  • SR Njemačka - Švedska 16:8
  1. Švedska 4
  2. SR Njemačka 3
  3. SFR Jugoslavija 3
  4. Mađarska 2

Grupa 2Uredi

  • Čehoslovačka - Sovjetski Savez 18:15
  • Rumunjska - Danska 25:15
  • Sovjetski Savez - Danska 17:14
  • Rumunjska - Čehoslovačka 16:15
  1. Rumunjska 6
  2. Čehoslovačka 4
  3. Sovjetski Savez 2
  4. Danska 0

Finalne utakmiceUredi

  • Za 7. mjesto
    • Danska - Mađarska 23:14
  • Za 5. mjesto
    • Sovjetski Savez - SFR Jugoslavija 27:18
  • Za 3. mjesto
    • Čehoslovačka - SR Njemačka 22:15
  • Finale
    • Rumunjska - Švedska 25:22

Konačni poredakUredi

  1.   Rumunjska
  2.   Švedska
  3.   Čehoslovačka
  4.   SR Njemačka
  5.   Sovjetski Savez
  6.   SFR Jugoslavija
  7.   Danska
  8.   Mađarska

Najbolji strijelciUredi

IzvoriUredi

Vanjske povezniceUredi