Vol. 3 (The Subliminal Verses)

Vol. 3: (The Subliminal Verses) treći je studijski album američkog heavy metal sastava Slipknot, objavljen 25. svibnja 2004. godine, dok je posebno izdanje objavljeno 12. travnja 2005. godine.

Vol. 3 (The Subliminal Verses)
Subliminal Verses.jpg
Slipknot (studijski album)
Žanr heavy metal, alternativni metal
Objavljen 25. svibnja 2004.
Snimanje 2003.
Trajanje 60:18
Izdavač Roadrunner Records, Nuclear Blast
Producent(i) Rick Rubin
Recenzije
Kronologija albuma – Slipknot
Iowa
(2001.)
Vol. 3 (The Subliminal Verses)
(2004.)
9.0: Live
(2005.)

To je ujedno i jedini album Slipknota koji je producirao Rick Rubin. Nalazio se među deset najprodavanijih albuma u čak 11 država, te je narađen platinastom nakladom u SAD-u. Također, za pjesmu "Before I Forget" sastav je primio nagradu Grammy za Najbolju metal izvedbu.

Popis pjesamaUredi

  1. "Prelude 3.0" – 3:57
  2. "The Blister Exists" – 5:19
  3. "Three Nil" – 4:48
  4. "Duality" – 4:12
  5. "Opium of the People" – 3:12
  6. "Circle" – 4:22
  7. "Welcome" – 3:15
  8. "Vermilion" – 5:16
  9. "Pulse of the Maggots" – 4:19
  10. "Before I Forget" – 4:38
  11. "Vermilion Pt. 2" – 3:44
  12. "The Nameless" – 4:28
  13. "The Virus of Life" – 5:25
  14. "Danger – Keep Away" – 3:13

OsobljeUredi

Umjesto pravih imena, članovi sastava su potpisani brojevima od 0 do 8.[1]

Top listeUredi

Top lista (2004.) Pozicija
Billboard 200 2[2]
Top Internet Albums 2[3]
ARIA Charts 2[4]
Kanada 2[3]
Novi Zeland 3[5]
Švedska 2[6]
Njemačka 2[7]
Finska 2[8]
Austrija 5[9]
Francuska 6[10]
Švicarska 8[11]
Portugal 13[12]
Nizozemska 14[13]
Norveška 15[14]

IzvoriUredi

  1. "Biography" (engl.). Slipknot. Allmusic. http://allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&sql=11:lxaxlfde5cqo~T1 Pristupljeno 31. srpnja 2008. 
  2. "Slipknot Artist Chart History: Albums" (engl.). Billboard. Inačica izvorne stranice arhivirana 1 lipnja 2008. http://www.billboard.com/bbcom/retrieve_chart_history.do?model.chartFormatGroupName=Albums&model.vnuArtistId=33923&model.vnuAlbumId=774595 Pristupljeno 7. veljače 2008. 
  3. 3,0 3,1 "Vol. 3: The Subliminal Verses" (engl.). Allmusic. http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&sql=10:dnfuxqtaldfe~T3 Pristupljeno 12. svibnja 2008. 
  4. "Slipknot Australian Charts" (engl.). Australian Charts. http://www.australian-charts.com/search.asp?cat=a&search=Slipknot Pristupljeno 9. veljače 2008. 
  5. "Slipknot New Zealand Charting" (engl.). Charts New Zealand. http://charts.org.nz/search.asp?search=Slipknot&cat=a Pristupljeno 9. veljače 2008. 
  6. "Search for: Slipknot" (Švedski). Swedish Charts. http://swedishcharts.com/search.asp?search=Slipknot&cat=a Pristupljeno 7. veljače 2008. 
  7. "Slipknot Germany Chart history" (Njemački). Music Line. http://www.musicline.de/de/chartverfolgung_summary/artist/Slipknot/?type=longplay Pristupljeno 9. veljače 2008. 
  8. "Slipknot Finnish Charting" (Finski). Finnish Charts. http://finnishcharts.com/search.asp?search=Slipknot&cat=a Pristupljeno 9. veljače 2008. 
  9. "Suche nach: Slipknot" (Njemački). Austrian Charts. http://austriancharts.at/search.asp?search=Slipknot&cat=a Pristupljeno 7. veljače 2008. 
  10. "Slipknot French Album Charting" (Francuski). Les Charts. http://lescharts.com/search.asp?search=Slipknot&cat=a Pristupljeno 9. veljače 2008. 
  11. "Suche nach: Slipknot" (Njemački). Hit Parade. http://hitparade.ch/search.asp?search=Slipknot&cat=a Pristupljeno 7. veljače 2008. 
  12. "Search for: Slipknot" (engl.). Portuguese Charts. http://portuguesecharts.com/search.asp?cat=a&search=slipknot Pristupljeno 1. veljače 2008. 
  13. "Search for: Slipknot" (Nizozemski). Dutch Charts. http://dutchcharts.nl/search.asp?search=Slipknot&cat=a Pristupljeno 7. veljače 2008. 
  14. "Search for: Slipknot" (Norveški). Norwegian Charts. http://norwegiancharts.com/search.asp?search=Slipknot&cat=a Pristupljeno 7. veljače 2008.