Otvori glavni izbornik

Izlučni turnir 2006. za svjetski kup u hokeju na travi za žene

Mjesto i vrijeme održavanjaUredi

11. izlučni turnir za ovaj svjetski kup se održao u Rimu u Italiji od 25. travnja do 6. svibnja 2006., na stadionu HockeyCipriano Zino.

Natjecateljski sustavUredi

Sudjelovalo je dvanaest djevojčadi koje se bilo podijelilo ždrijebom u dvije skupine po šest sastava.

Najboljih pet djevojčadi je izborilo pravo sudjelovanja na svjetskom kupu 2006. u Madridu u Španjolskoj.

SudioniceUredi

SastaviUredi

Rezultati prvog dijela natjecanjaUredi

      Ove djevojčadi su se plasirale na završni turnir.
      Ove djevojčadi doigravaju za poredak od 5. do 8. mjesta radi određivanja iduća dva sudionika koji će ići na završni turnir.
Preostali sastavi doigravaju za poredak od 9. do 14. mjesta., u kojem djevojčadi koji završe zadnje u svojim skupinama će doigravati za 13. mjesto. Satnica je po srednjoeuropskom vremenu (UTC +2).

Skupina "A"Uredi

25. travnja 2006.
09:00
  Kina 2 : 0   Škotska Suci:
  Carolina de la Fuente
  Lisa Roach
Song Qingling 60'
Tang Chunling 68'

25. travnja 2006.
11:15
  Engleska 3 : 0   Ukrajina Suci:
  Peri Buckley
  Miao Lin
Ellis 19'
Clewlow 35'
Walton 51'

25. travnja 2006.
18:00
  Japan 5 : 0   Francuska Suci:
  Soledad Iparraguirre
  Julie Beamish
Tsukui 29'
Iwao 36'
Chiba 43'
Komori 54'
Komazawa 59'

26. travnja 2006.
15:30
  Kina 1 : 2   Engleska Suci:
  Soledad Iparraguirre
  Belen Gonzalez
Ren Ye 7' Cullen 29'
Richardson 70'

26. travnja 2006.
18:00
  Ukrajina 1 : 4   Japan Suci:
  Jean Duncan
  Petra Muller
Vynohradova 37' Komori 9', 55'
Chiba 45', 70'

26. travnja 2006.
20:30
  Francuska 3 : 1   Škotska Suci:
  Kazuko Jasueda
  Caroline Brunekreef
Hure 48'
Orefice 54'
Berly 60'
Simpson 9'

28. travnja 2006.
15:30
  Škotska 1 : 5   Japan Suci:
  Marelize de Klerk
  Belen Gonzalez
Rochlin 53' Iwao 12'
Chiba 19', 46'
Komori 40'
Ozawa 51'

28. travnja 2006.
18:00
  Engleska 10 : 0   Francuska Suci:
  Carolina de la Fuente
  Lisette Klaassen
Walker 13' (k.u.)
Cullen 17'
Danson 22'
Wright 32', 65'
Grant 51', 52'
Wooding 59' (k.u.)
Richardson 62'
Walton 67'

28. travnja 2006.
20:30
  Ukrajina 1 : 3   Kina Suci:
  Hyun-Young Kang
  Kazuko Jasueda
Vynohradova 11' Li Hongxia 26'
Zhou Wanfeng 35'
Fu Baorong 67'

30. travnja 2006.
13:30
  Francuska 2 : 0   Ukrajina Suci:
  Miao Lin
  Belen Gonzalez
Berley 6', 58'

30. travnja 2006.
16:00
  Japan 3 : 0   Kina Suci:
  Peri Buckley
  Lisette Klaassen
Komori 34'
Ono 50'
Jamamoto 53'

30. travnja 2006.
18:30
  Škotska 1 : 4   Engleska Suci:
  Hyun-Young Kang
  Petra Muller
Judge 62' Walker 10'
Wright 26', 56'
Walsh 60'

2. svibnja 2006.
09:00
  Engleska 3 : 0   Japan Suci:
  Soledad Iparraguirre
  Carolina de la Fuente
Danson 13'
Cullen 35'
Ellis 41'

2. svibnja 2006.
11:15
  Kina 3 : 1   Francuska Suci:
  Marelize de Klerk
  Petra Muller
Ma Yibo 13'
Ren Ye 39'
Chen Zhaoxia 57'
Orefice 40'

2. svibnja 2006.
13:30
  Ukrajina 2 : 1   Škotska Suci:
  Julie Beamish
  Hyun-Young Kang
Vynohradova 56'
Salenko 67'
Simpson 48'

Ljestvica skupine "A" poslije prvog dijela natjecanja:

Djevojčad Ut Pb N Pz Pr Ps RP Bod
  Engleska 5 5 0 0 22 2 +20 15
  Japan 5 4 0 1 17 5 +12 12
  Kina 5 3 0 2 9 7 +2 9
  Francuska 5 2 0 3 6 19 -13 6
  Ukrajina 5 1 0 4 4 13 -9 3
  Škotska 5 0 0 5 4 16 -12 0

Skupina "B"Uredi

25. travnja 2006.
13:30
  SAD 1 : 1   Irska Suci:
  Jean Duncan
  Hyun-Young Kang
Doton 41' McKean 41'

25. travnja 2006.
15:45
  Novi Zeland 2 : 1   Azerbejdžan Suci:
  Caroline Brunekreef
  Kazuko Jasueda
Weavers 46'
Harrisson 56'
Džafarova 23'

25. travnja 2006.
20:30
  Italija 1 : 4   Južna Koreja Suci:
  Marelize de Klerk
  Lisette Klaassen
Nicoletti 55' Young-Soon Park 12', 58'
Seon-Mi Park 18'
Bo-Mi Kim 27'

27. travnja 2006.
15:30
  Novi Zeland 0 : 1   SAD Suci:
  Peri Buckley
  Julie Beamish
Lingo 57'

27. travnja 2006.
18:00
  Južna Koreja 0 : 0   Irska Suci:
  Lisa Roach
  Miao Lin

27. travnja 2006.
20:30
  Azerbejdžan 0 : 1   Italija Suci:
  Carolina de la Fuente
  Petra Muller
Faustini 8'

29. travnja 2006.
15:30
  Južna Koreja 4 : 0   Azerbejdžan Suci:
  Jean Duncan
  Julie Beamish
Bo-Mi Kim 15'
Ko-Woon Oh 20'
Young-Soon Park 59', 66'

29. travnja 2006.
18:00
  Italija 1 : 2   SAD Suci:
  Lisa Roach
  Soledad Iparraguirre
Girotti 16' Loy 13', 68'

30. travnja 2006.
11:00
  Irska 0 : 0   Novi Zeland Suci:
  Caroline Brunekreef
  Marelize de Klerk

1. svibnja 2006.
13:30
  SAD 4 : 2   Azerbejdžan Suci:
  Hyun-Young Kang
  Miao Lin
Fronzoni 12'
Snow 13'
Rizzo 34'
Kenny 66'
Z. Nurijeva 57'
L. Nurijeva 59'

1. svibnja 2006.
16:00
  Irska 2 : 1   Italija Suci:
  Peri Buckley
  Carolina de la Fuente
Cregan 58'
Carey 70'
Faustini 48'

1. svibnja 2006.
18:30
  Novi Zeland 3 : 5   Južna Koreja Suci:
  Kazuko Jasueda
  Marelize de Klerk
Maley 34'
Muirhead 54'
Weavers 68'
Jung-Hee Kim 21', 38'
Mi-Seon Kim 54', 50'
Kwang-Min Ko 58'

2. svibnja 2006.
15:45
  Azerbejdžan 0 : 0   Irska Suci:
  Lisa Roach
  Lisette Klaassen

2. svibnja 2006.
18:00
  Južna Koreja 3 : 0   SAD Suci:
  Caroline Brunekreef
  Peri Buckley
Jeong-Sook Park 21', 70'
Kwang-Min Ko 70'

2. svibnja 2006.
20:30
  Italija 0 : 5   Novi Zeland Suci:
  Miao Lin
  Jean Duncan
Weavers 19'
Eshuis 35'
Forgesson 37'
Ryan 52'
Carr 54'

Ljestvica skupine "B" poslije prvog dijela natjecanja:

Djevojčad Ut Pb N Pz Pr Ps RP Bod
  Južna Koreja 5 4 1 0 16 5 +11 13
  SAD 5 3 1 1 8 7 +1 10
  Novi Zeland 5 2 1 2 10 7 +3 7
  Irska 5 1 4 0 3 2 +1 7
  Italija 5 1 0 4 4 13 -9 3
  Azerbejdžan 5 0 1 4 3 11 -8 1

Rezultati drugog dijela natjecanjaUredi

Doigravanja za poredak. Satnica je po srednjoeuropskom vremenu.

Za poredak od 9. do 12. mjestaUredi

4. svibnja 2006.
08:00
  Ukrajina 1 : 4   Azerbejdžan Suci:
  Miao Lin
  Julie Beamish
Vynohradova 28' (k.u.) Sidorova 5'
Džafarova 49' (k.u.), 62'
Mirzalijeva 68'

4. svibnja 2006.
10:30
  Italija 1 : 5   Škotska Suci:
  Lisette Klaassen
  Belen Gonzalez
Salessi 43' Simpson 11', 23', 33', 61'
Cram 65'
  • za 11. mjesto
5. svibnja 2006.
14:30
  Ukrajina 5 : 0   Italija Suci:
  Jean Duncan
  Belen Gonzalez
Vynohradova 2', 23'
Savenko 17'
Hilko 27'
Vasjukova 30'
  • za 9. mjesto
5. svibnja 2006.
17:15
  Azerbejdžan 3 : 2   Škotska Suci:
  Hyun-Young Kang
  Miao Lin
Zejnalova 11'
Džafarova 42'
Sidorova 56'
Judge 4'
Rochlin 44' (k.u.)

Za poredak od 5. do 8. mjestaUredi

4. svibnja 2006.
13:00
  Kina 6 : 0   Irska Suci:
  Lisa Roach
  Soledad Iparraguirre
Zhou Wanfeng 24'
Chen Zhaoxia 27', 46'
Ma Yibo 38'
Gao Lihua 50'
Li Hongxia 57'

4. svibnja 2006.
15:30
  Novi Zeland 0 : 1   Francuska Suci:
  Carolina de la Fuente
  Marelize de Klerk
Lazennec 36'
  • za 7. mjesto
5. svibnja 2006.
20:00
  Irska 1 : 2   Novi Zeland Suci:
  Petra Muller
  Lisa Roach
Cregan 46' Carr 44'
Eshuis 54'
  • za 5. mjesto
6. svibnja 2006.
12:15
  Kina 3 : 1   Francuska Suci:
  Soledad Iparraguirre
  Marelize de Klerk
Zhou Wanfeng 3'
Ren Ye 42', 61'
Minet 70'

Porazom je francuska djevojčad, rangirana na 21. mjesto, okončala svoje snove o povratku na SP nakon 16 godina, još od 1981., iako je 6. mjesto najbolji rezultat kojeg je Francuska postigla na izlučnim natjecanjima za svjetski kup.l

Za poredak od 1. do 4. mjestaUredi

  • poluzavršnica
4. svibnja 2006.
18:00
  Engleska 1 : 0 (prod.)   SAD Suci:
  Kazuko Jasueda
  Hyun-Young Kang
Rogers 85'+

4. svibnja 2006.
20:30
  Južna Koreja 1 : 0   Japan Suci:
  Caroline Brunekreef
  Peri Buckley
Mi-Hyun Park 49'
  • za 3. mjesto
6. svibnja 2006.
09:30
  SAD 1 : 4   Japan Suci:
  Jean Duncan
  Caroline Brunekreef
Lingo 29' Iwao 9'
Tsukui 27'
Komori 51'
Chiba 54'
  • za 1. mjesto
6. svibnja 2006.
15:00
  Engleska 2 : 1   Južna Koreja Suci:
  Peri Buckley
  Carolina de la Fuente
Herbert 59'
Wright 65'
Mi-Seon Kim 43'

Nagrade i priznanjaUredi

najbolji strijelci najbolja igračica najbolja vratarka fair-play trofej "Constance Appleby"
  Kaori Chiba
  Tomomi Komori
  Rhona Simpson
  Maryna Vynohradova
(6 pogodaka)
  Sachimi Iwao   Amy Tran   Škotska

Završni poredakUredi

Poredak je naveden dolje, a djevojčadi koje su se plasirale su označene debljim slovima. [1]

  1.   Engleska
  2.   Južna Koreja
  3.   Japan
  4.   SAD
  5.   Kina
  6.   Francuska
  7.   Novi Zeland
  8.   Irska
  9.   Azerbejdžan
  10.   Škotska
  11.   Ukrajina
  12.   Italija

Turnirski pobjednice su bile neporažene Englezice, a ostale djevojčadi koje su izborile sudjelovanje na SP-u su bile J. Koreja, Japan, SAD i Kina. One su se pridružile preostalih šest djevojčadi koje su već izborile to pravo, bilo kao kontinentalni prvak ili doprvak (Argentina, Australija, Njemačka, Indija, Nizozemska, JAR) i domaćinke završnog turnira Španjolska.

BilješkeUredi

Vanjske povezniceUredi