Svjetsko prvenstvo u atletici 2007.

11. Svjetsko prvenstvo u atletici održano je od 24. kolovoza do 2. rujna 2007. godine u japanskom gradu Osaki.

Svjetsko prvenstvo
u atletici 2007.
Nagai stadium in Osaka.jpg

Nagai stadion u Osaki

Grad domaćin Osaka
Zemlja domaćin Flag of Japan.svg Japan
Otvaranje 24. kolovoza 2007.
Zatvaranje 2. rujna 2007.
Broj država 200
Broj natjecatelja 1 978
Broj natjecanja 47
Portal: Šport

Tablica medaljaUredi

Mjesto Država Zlato Srebro Bronca Ukupno
1.   SAD 14 4 8 26
2.   Kenija 5 3 5 13
3.   Ruska Federacija 4 7 3 16
4.   Etiopija 3 1 0 4
5.   Njemačka 2 2 3 7
6.   Češka 2 1 0 3
7.   Australija 2 0 0 2
8.   Jamajka 1 6 3 10
9.   Bahami 1 2 0 3
9.   Kuba 1 2 0 3
11.   Ujedinjeno Kraljevstvo 1 1 3 5
12.   Bjelorusija 1 1 1 3
12.   NR Kina 1 1 1 3
14.   Bahrein 1 1 0 2
15.   Hrvatska 1 0 0 1
15.   Ekvador 1 0 0 1
15.   Estonija 1 0 0 1
15.   Finska 1 0 0 1
15.   Novi Zeland 1 0 0 1
15.   Panama 1 0 0 1
15.   Portugal 1 0 0 1
15.   Švedska 1 0 0 1
23.   Italija 0 2 1 3
24.   Kanada 0 2 0 2
24.   Francuska 0 2 0 2
24.   Ukrajina 0 2 0 2
27.   Španjolska 0 1 2 3
28.   Brazil 0 1 0 1
28.   Dominikanska Republika 0 1 0 1
28.   Maroko 0 1 0 1
28.   Norveška 0 1 0 1
28.   Katar 0 1 0 1
28.   Slovenija 0 1 0 1
28.   Turska 0 1 0 1
35.   Poljska 0 0 3 3
36.   Belgija 0 0 1 1
36.   Bugarska 0 0 1 1
36.   Cipar 0 0 1 1
36.   Grčka 0 0 1 1
36.   Japan 0 0 1 1
36.   Kazahstan 0 0 1 1
36.   Nizozemska 0 0 1 1
36.   Rumunjska 0 0 1 1
36.   Slovačka 0 0 1 1
36.   Šri Lanka 0 0 1 1
36.   Švicarska 0 0 1 1
36.   Tunis 0 0 1 1
36.   Uganda 0 0 1 1
Ukupno 47 48 46 141

RezultatiUredi

Trkačke disciplineUredi

100 mUredi

Muškarci
Mjesto Država Atletičar Vrijeme
1.   SAD Tyson Gay 9,85
2.   Bahami Derrick Atkins 9,91 (NR)
3.   Jamajka Asafa Powell 9,96
4.   Nigerija Olusoji Fasuba 10,07 (SB)
5.   Nizozemski Antili Churandy Martina 10,08
6.   Ujedinjeno Kraljevstvo Marlon Devonish 10,14
7.   Slovenija Matic Osovnikar 10,23
8.   Trinidad i Tobago Marc Burns 10,29
Žene
Mjesto Država Atletičarka Vrijeme
1.   Jamajka Veronica Campbell 11,01
2.   SAD Lauryn Williams 11,01 (SB)
3.   SAD Carmelita Jeter 11,02 (PB)
4.   SAD Torri Edwards 11,05
5.   Belgija Kim Gevaert 11,05 (SB)
6.   Francuska Christine Arron 11,08
7.   Jamajka Kerron Stewart 11,12
8.   Nigerija Oludamola Osayomi 11,26

200 mUredi

Muškarci
Mjesto Država Atletičar Vrijeme
1.   SAD Tyson Gay 19,76 (CR)
2.   Jamajka Usain Bolt 19,91
3.   SAD Wallace Spearmon 20,05
4.   SAD Rodney Martin 20,06 (PB)
5.   Nizozemski Antili Churandy Martina 20,28
6.   Jamajka Marvin Anderson 20,28
7.   Jamajka Christopher Williams 20,57
8.   Grčka Anastásios Goúsis 20,75
Žene
Mjesto Država Atletičar Vrijeme
1.   SAD Allyson Felix 21,81 (WL)
2.   Jamajka Veronica Campbell 22,34 (SB)
3.   Šri Lanka Susanthika Jayasinghe 22,63
4.   SAD Torri Edwards 22,65
5.   SAD Sanya Richards 22,70
6.   Jamajka Aleen Bailey 22,72
7.   SAD LaShauntea Moore 22,97
8.   Kajmanski otoci Cydonie Mothersill 23,08


400 mUredi

Muškarci
Mjesto Država Atletičar Vrijeme
1.   SAD Jeremy Wariner 43,45 (WL)
2.   SAD LaShawn Merritt 43,96 (PB)
3.   SAD Angelo Taylor 44,32
4.   Bahami Chris Brown 44,45 (NR)
5.   Francuska Leslie Djhone 44,59
6.   Kanada Tyler Christopher 44,71
7.   Švedska Johan Wissman 44,72
8.   Bahami Avard Moncur 45,40
Žene
Mjesto Država Atletičarka Vrijeme
1.   Ujedinjeno Kraljevstvo Christine Ohuruogu 49,61 (PB)
2.   Ujedinjeno Kraljevstvo Nicola Sanders 49,65 (PB)
3.   Jamajka Novlene Williams 49,66 (SB)
4.   Meksiko Ana Guevara 50,16 (SB)
5.   SAD DeeDee Trotter 50,17
6.   Ruska Federacija Natalja Antjoech 50,33
7.   Bjelorusija Ilona Oesovitsj 50,54
8.   SAD Mary Wineberg 50,96


800 mUredi

Muškarci
Mjesto Država Atletičar Vrijeme
1.   Kenija Alfred Yego 1.47,09
2.   Kanada Gary Reed 1.47,10
3.   Ruska Federacija Joeri Borzakovski 1.47,39
4.   Uganda Abraham Chepkirwok 1.47,41
5.   Kenija Wilfred Bungei 1.47,42
6.   Maroko Amine Laâlou 1.47,45
7.   JAR Mbulaeni Mulaudzi 1.47,52
8.   Saudijska Arabija Mohamed Al Salhi 1.47,58
Žene
Mjesto Država Atletičarka Vrijeme
1.   Kenija Janeth Jepkosgei 1.56,04 (WL)
2.   Maroko Hasna Benhassi 1.56,99
3.   Španjolska Mayte Martínez 1.57,62 (PB)
4.   Ruska Federacija Olga Kotljarova 1.58,22
5.   Slovenija Brigita Langerholc 1.58,52
6.   Bjelorusija Svjatlana Oesovitsj 1.58,92
7.   Ruska Federacija Svetlana Kljoeka 2.00,90
8.   Mozambik Maria de Lurdes Mutola DNF


1 500 mUredi

Muškarci
Mjesto Država Atletičar Vrijeme
1.   SAD Bernard Lagat 3.34,77
2.   Bahrein Rashid Ramzi 3.35,00 (SB)
3.   Kenija Shedrack Korir 3.35,04
4.   Kenija Asbel Kiprop 3.35,24 (PB)
5.   Alžir Tarek Boukensa 3.35,26
6.   Alžir Antar Zerguelaine 3.35,29
7.   Španjolska Arturo Casado 3.35,62
8.   SAD Alan Webb 3.35,69
Žene
Mjesto Država Atletičarka Vrijeme
1.   Bahrein Maryam Jamal 3.58,75 (SB)
2.   Ruska Federacija Jelena Soboleva 3.58,99
3.   Ukrajina Iryna Lisjtsjynska 4.00,69 (SB)
4.   Bugarska Daniela Yordanova 4.00,82 (SB)
5.   Maroko Mariem Alaoui Selsouli 4.01,52 (PB)
6.   Kenija Viola Kibiwot 4.02,10 (PB)
7.   Ruska Federacija Joelia Fomenko 4.02,46
8.   Namibija Agnes Samaria 4.07,61 (NR)


5 000 mUredi

Muškarci
Mjesto Država Atletičar Vrijeme
1.   SAD Bernard Lagat 13.45,87
2.   Kenija Eliud Kipchoge 13.46,00
3.   Uganda Moses Kipsiro 13.46,75
4.   SAD Matthew Tegenkamp 13.46,78
5.   Etiopija Tariku Bekele 13.47,33
6.   Ujedinjeno Kraljevstvo Mohammed Farah 13.47,54
7.   Španjolska Jesús España 13.50,55
8.   Etiopija Abraham Cherkos 13.51,01
Žene
Mjesto Država Atletičarka Vrijeme
1.   Etiopija Meseret Defar 14.57,91
2.   Kenija Vivian Cheruiyot 14.58,50
3.   Kenija Priscah Jepleting Cherono 14.59,21
4.   Kenija Sylvia Kibet 14.59,26 (PB)
5.   Turska Elvan Abeylegesse 15.00,88 (SB)
6.   Etiopija Meselech Melkamu 15.01,42
7.   SAD Jennifer Rhines 15.03,09
8.   SAD Shalane Flanagan 15.03,86


10 000 mUredi

Muškarci
Mjesto Država Atletičar Vrijeme
1.   Etiopija Kenenisa Bekele 27.05,90 (SB)
2.   Etiopija Sileshi Sihine 27.09,03
3.   Kenija Martin Mathathi 27.12,17
4.   Eritreja Zersenay Tadese 27.21,37
5.   Kenija Josephat Ndambiri 27.31,41
6.   Etiopija Gebre-Egziabher Gebremariam 27.44,58
7.   SAD Abdihakem Abdirahman 27.56,62
8.   Kenija Josphat Kiprono Menjo 28.25,67
Žene
Mjesto Država Atletičarka Vrijeme
1.   Etiopija Tirunesh Dibaba 31.55,41 (SB)
2.   Turska Elvan Abeylegesse 31.59,40
3.   SAD Kara Goucher 32.02,05 (SB)
4.   Ujedinjeno Kraljevstvo Joanne Pavey 32.03,81
5.   Novi Zeland Kim Smith 32.06,89
6.   SAD Deena Kastor 32.24,58
7.   Etiopija Ejegayehu Dibaba 32.30,44
8.   Kenija Philes Ongori 32.30,74


MaratonUredi

Muškarci
Mjesto Država Atletičar Vrijeme
1.   Kenija Luke Kibet 2:15.59
2.   Katar Mubarak Shami 2:17.18
3.   Švicarska Viktor Röthlin 2:17.25
4.   Eritreja Yared Asmerom 2:17.41
5.   Japan Tsuyoshi Ogata 2:17.42 (SB)
6.   Japan Satoshi Osaki 2:18.06 (SB)
7.   Japan Toshinari Suwa 2:18.35 (SB)
8.   Kenija William Kiplagat 2:19.21
Žene
Mjesto Država Atletičarka Vrijeme
1.   Kenija Catherine Ndereba 2:30.37 (SB)
2.   NR Kina Zhou Chunxiu 2:30.45
3.   Japan Reiko Tosa 2:30.55 (SB)
4.   NR Kina Zhu Xiaolin 2:31.21
5.   Rumunjska Lidia Simon 2:31.26 (SB)
6.   Japan Kiyoko Shimahara 2:31.40 (SB)
7.   Kenija Rita Jeptoo 2:32.03 (SB)
8.   Kenija Edith Masai 2:32.22


20 km brzo hodanjeUredi

Muškarci
Mjesto Država Atletičar Vrijeme
1.   Ekvador Jefferson Pérez 1:22.20
2.   Španjolska Francisco Javier Fernández 1:22.40
3.   Tunis Hatem Ghoula 1:22.40
4.   Meksiko Eder Sánchez 1:23.36
5.   Italija Giorgio Rubino 1:23.39
6.   Irska Robert Heffernan 1:23.42
7.   Australija Luke Adams 1:23.52
8.   Norveška Erik Tysse 1:24.10
Žene
Mjesto Država Atletičarka Vrijeme
1.   Ruska Federacija Olga Kaniskina 1:30.09
2.   Ruska Federacija Tatjana Sjemjakina 1:30.42
3.   Španjolska María Vasco 1:30.47
4.   Norveška Kjersti Plätzer 1:31.24
5.   Portugal Susana Feitor 1:32.01
6.   Rumunjska Claudia Stef 1:32.47
7.   Portugal Inês Henriques 1:33.06
8.   Njemačka Sabine Zimmer 1:33.23


50 km brzo hodanjeUredi

Muškarci
Mjesto Država Atletičar Vrijeme
1.   Australija Nathan Deakes 3:43.53 (SB)
2.   Francuska Yohann Diniz 3:44.22 (SB)
3.   Italija Alex Schwazer 3:44.38
4.   Ruska Federacija Denis Nizjegorodov 3:46.57
5.   Norveška Erik Tysse 3:51.52 (PB)
6.   Španjolska Mikel Odriozola 3:55.19 (SB)
7.   NR Kina Sun Chao 3:55.43
8.   Norveška Trond Nymark 3:57.22


110 m / 100 m sa preponamaUredi

110 m sa preponama muškarci
Mjesto Država Atletičar Vrijeme
1.   NR Kina Liu Xiang 12,95
2.   SAD Terrence Trammell 12,99
3.   SAD David Payne 13,02 (PB)
4.   Kuba Dayron Robles 13,15
5.   NR Kina Shi Dongpeng 13,19 (PB)
6.   Ukrajina Serhiy Demydyuk 13,22 (NR)
7.   Španjolska Jackson Quiñónez 13,33 (NR)
8.   Jamajka Maurice Wignall 13,39
100 m sa preponama žene
Mjesto Država Atletičarka Vrijeme
1.   SAD Michelle Perry 12,46
2.   Kanada Perdita Felicien 12,49 (SB)
3.   Jamajka Delloreen Ennis-London 12,50 (PB)
4.   Švedska Susanna Kallur 12,51 (PB)
5.   SAD Virginia Powell 12,55
6.   SAD LoLo Jones 12,62
7.   Jamajka Vonette Dixon 12,64 (PB)
8.   Kanada Angela Whyte 12,66


400 m sa preponamaUredi

Muškarci
Mjesto Država Atletičar Vrijeme
1.   SAD Kerron Clement 47,61 (WL)
2.   Dominikanska Republika Félix Sánchez 48,01 (SB)
3.   Poljska Marek Plawgo 48,12 (NR)
4.   SAD James Carter 48,40
5.   Jamajka Danny McFarlane 48,59
6.   Grčka Periklís Iakovákis 49,25
7.   SAD Derrick Williams 52,97
  Kanada Adam Kunkel DNF


3 000 m sa preponamaUredi

Muškarci
Mjesto Država Atletičar Vrijeme
1.   Kenija Brimin Kipruto 8.13,82
2.   Kenija Ezekiel Kemboi 8.16,94
3.   Kenija Richard Mateelong 8.17,59
4.   Švedska Mustafa Mohamed 8.19,82
5.   Francuska Bouabdallah Tahri 8.20,27
6.   Turska Halil Akkaş 8.22,51
7.   Španjolska Eliseo Martín 8.22,91 (SB)
8.   Bahrein Tareq Mubarak Taher 8.22,95
Žene
Mjesto Država Atletičarka Vrijeme
1.   Ruska Federacija Jekaterina Volkova 9.06,57 (CR)
2.   Ruska Federacija Tatjana Petrova 9.09,19 (PB)
3.   Kenija Eunice Jepkorir 9.20,09
4.   Kenija Ruth Bosibori 9.25,25 (WJ)
5.   Francuska Sophie Duarte 9.27,51 (NR)
6.   Rumunjska Cristina Casandra 9.29,63
7.   Ruska Federacija Goelnara Samitova-Galkina 9.30,24
8.   Španjolska Rosa Morató 9.36,84


4x100 m štafetaUredi


4x400 m štafetaUredi


Skakačke disciplineUredi

Skok u visUredi

Muškarci
Mjesto Država Atletičar Visina
1.   Bahami Donald Thomas 2,35 m (WL)
2.   Ruska Federacija Jaroslav Rybakov 2,35 m (WL)
3.   Cipar Kyriakos Ioannou 2,35 m (WL)
4.   Švedska Stefan Holm 2,33 m
5.   Češka Tomáš Janků 2,30 m (SB)
6.   Kuba Víctor Moya 2,30 m
7.   Njemačka Eike Onnen 2,26 m
8.   Češka Jaroslav Bába 2,26 m
Žene
Mjesto Država Atletičarka Visina
1.   Hrvatska Blanka Vlašić 2,05 m
2.   Italija Antonietta di Martino 2,03 m (NR)
2.   Ruska Federacija Ana Čičerova 2,03 m (PB)
4.   Ruska Federacija Jelena Slesarenko 2,00 m
5.   Ruska Federacija Jekaterina Savtsjenko 2,00 m (PB)
6.   Španjolska Ruth Beitia 1,97 m
7.   Švedska Kajsa Bergqvist 1,94 m
7.   Francuska Melanie Skotnik 1,94 m


Skok u daljUredi

Muškarci
Mjesto Država Atletičar Duljina
1.   Panama Irving Saladino 8,57 m (AR)
2.   Italija Andrew Howe 8,47 m (NR)
3.   SAD Dwight Phillips 8,30 m
4.   Ukrajina Olexiy Lukashevych 8,25 m (SB)
5.   JAR Godfrey Khotso Mokoena 8,19 m
6.   Jamajka James Beckford 8,17 m
7.   Senegal Ndiss Kaba Badji 8,01 m
8.   Saudijska Arabija Ahmed Faiz Bin Marzouq 7,98 m
Žene
Mjesto Država Atletičarka Duljina
1.   Ruska Federacija Tatjana Lebedeva 7,03 m
2.   Ruska Federacija Ljoedmila Koltsjanova 6,92 m
3.   Ruska Federacija Tatjana Kotova 6,90 m (SB)
4.   Portugal Naide Gomes 6,87 m
5.   Njemačka Bianca Kappler 6,81 m
6.   Brazil Maurren Maggi 6,80 m
7.   Brazil Keila Costa 6,69 m
8.   SAD Brittney Reese 6,60 m


Skok sa motkomUredi

Muškarci
Mjesto Država Atletičar Visina
1.   SAD Brad Walker 5,86 m
2.   Francuska Romain Mesnil 5,86 m (SB)
3.   Njemačka Danny Ecker 5,81 m
4.   Ruska Federacija Igor Pavlov 5,81 m (PB)
5.   Njemačka Björn Otto 5,81 m
6.   Ruska Federacija Yevgeniy Lukyanenko 5,81 m (PB)
7.   Izrael Aleksandr Averboech 5,81 m (SB)
8.   Njemačka Tim Lobinger 5,81 m
Žene
Mjesto Država Atletičarka Visina
1.   Ruska Federacija Jelena Isinbajeva 4,80 m
2.   Češka Katerina Badurová 4,75 m (NR)
3.   Ruska Federacija Svetlana Feofanova 4,75 m
4.   Poljska Monika Pyrek 4,75 m (PB)
5.   Francuska Vanessa Boslak 4,70 m (NR)
6.   Brazil Fabiana Murer 4,65 m (SB)
7.   Ruska Federacija Joelia Goloebtsjikova 4,65 m
8.   Poljska Anna Rogowska 4,60 m (SB)


TroskokUredi

Muškarci
Mjesto Država Atletičar Duljina
1.   Portugal Nelson Évora 17,74 m (NR)
2.   Brazil Jadel Gregório 17,59 m
3.   SAD Walter Davis 17,33 m (SB)
4.   Kuba Osniel Tosca 17,32 m
5.   SAD Aarik Wilson 17,31 m
6.   Ujedinjeno Kraljevstvo Phillips Idowu 17,09 m
7.   Kuba David Giralt 16,91 m
8.   Švicarska Alexander Martínez 16,85 m
Žene
Mjesto Država Atletičarka Duljina
1.   Kuba Yargelis Savigne 15,28 m (WL)
2.   Ruska Federacija Tatjana Lebedeva 15,07 m
3.   Grčka Hrysopiyi Devetzi 15,04 m
4.   Ruska Federacija Anna Pjatych 14,88 m (SB)
5.   Slovenija Marija Šestak 14,72 m
6.   Italija Magdelín Martínez 14,71 m (SB)
7.   Ukrajina Olha Saladuha 14,60 m
8.   NR Kina Xie Limei 14,50 m


Bacačke disciplineUredi

Bacanje kopljaUredi

Muškarci
Mjesto Država Atletičar Duljina
1.   Finska Tero Pitkämäki 90,33 m
2.   Norveška Andreas Thorkildsen 88,61 m
3.   SAD Breaux Greer 86,21 m
4.   Latvija Vadim Vasilevskis 85,19 m
5.   Ruska Federacija Aleksandr Ivanov 85,18 m
6.   JAR John Robert Oosthuizen 84,52 m (PB)
7.   Poljska Igor Janik 83,38 m (PB)
8.   Finska Tero Järvenpää 82,10 m
Žene
Mjesto Država Atletičarka Duljina
1.   Češka Barbora Špotáková 67,07 m (NR)
2.   Njemačka Christina Obergföll 66,46 m
3.   Njemačka Steffi Nerius 64,42 m
4.   Češka Nikola Brejchová 63,73 m
5.   Grčka Sávva Líka 63,13 m (PB)
6.   Kuba Sonia Bisset 61,74 m
7.   Ruska Federacija Maria Abakoemova 61,43 m
8.   Njemačka Linda Stahl 61,03 m


Bacanje diskaUredi

Muškarci
Mjesto Država Atletičar Duljina
1.   Estonija Gerd Kanter 68,94 m
2.   Njemačka Robert Harting 66,68 m
3.   Nizozemska Rutger Smith 66,42 m
4.   Litva Virgilijus Alekna 65,24 m
5.   Mađarska Gábor Máté 64,71 m
6.   Egipat Omar Ahmed El Ghazaly 64,58 m
7.   Iran Ehsan Hadadi 64,53 m
8.   Estonija Aleksander Tammert 64,33 m
Žene
Mjesto Država Atletičarka Duljina
1.   Njemačka Franka Dietzsch 66,61 m
2.   Ruska Federacija Darya Pishchalnikova 65,78 m (PB)
3.   Kuba Yarelis Barrios 63,90 m (PB)
4.   Rumunjska Nicoleta Grasu 63,40 m
5.   NR Kina Sun Taifeng 63,22 m
6.   Ukrajina Olena Antonova 62,41 m (SB)
7.   Poljska Joanna Wiśniewska 61,35 m
8.   Ukrajina Natalja Fokina-Semenova 61,17 m


Bacanje kugleUredi

Muškarci
Mjesto Država Atletičar Duljina
1.   SAD Reese Hoffa 22,04 m
2.   SAD Adam Nelson 21,61 m (SB)
3.   Bjelorusija Andrej Michnevitsj 21,27 m (SB)
4.   Nizozemska Rutger Smith 21,13 m
5.   Poljska Tomasz Majewski 20,87 m (PB)
6.   Slovenija Miran Vodovnik 20,67 m (SB)
7.   Njemačka Ralf Bartels 20,45 m
8.   Bjelorusija Joeri Bialou 20,34 m
Žene
Mjesto Država Atletičarka Duljina
1.   Novi Zeland Valerie Vili 20,54 m (WL)
2.   Bjelorusija Nadzeja Astaptsjoek 20,48 m (SB)
3.   Njemačka Nadine Kleinert 19,77 m (SB)
4.   NR Kina Li Ling 19,38 m (PB)
5.   Njemačka Petra Lammert 19,33 m
6.   NR Kina Li Meiju 18,83 m
7.   NR Kina Gong Lijiao 18,66 m
8.   Italija Chiara Rosa 18,39 m


Bacanje kladivaUredi

Muškarci
Mjesto Država Atletičar Duljina
1.   Bjelorusija Ivan Tsichan 83,63 m (WL)
2.   Slovenija Primož Kozmus 82,29 m
3.   Slovačka Libor Charfreitag 81,60 m (SB)
4.   Bjelorusija Vadzim Dzevjatowski 81,57 m
5.   Mađarska Krisztián Pars 80,93 m
6.   Japan Koji Murofushi 80,46 m (SB)
7.   Poljska Szymon Ziółkowski 80,09 m
8.   Njemačka Markus Esser 79,66 m
Žene
Mjesto Država Atletičarka Duljina
1.   Njemačka Betty Heidler 74,76 m
2.   Kuba Yipsi Moreno 74,74 m
3.   NR Kina Zhang Wenxiu 74,39 m
4.   Poljska Kamila Skolimowska 73,75 m
5.   Ruska Federacija Jelena Konevtseva 72,45 m
6.   Irska Eileen O'Keeffe 70,93 m
7.   Italija Clarissa Claretti 70,74 m
8.   Francuska Manuela Montebrun 70,36 m


VišebojUredi

Desetoboj / SedmobojUredi

Desetoboj (muškarci)
Mjesto Država Atletičar Bodovi
1.   Češka Roman Šebrle 8676
2.   Jamajka Maurice Smith 8644 (NR)
3.   Kazahstan Dmitriy Karpov 8586 (SB)
4.   Ruska Federacija Aleksej Drozdov 8475 (PB)
5.   Njemačka André Niklaus 8371 (PB)
6.   Ruska Federacija Aleksej Sysojev 8357 (PB)
7.   Francuska Romain Barras 8262
8.   Kuba Yordani García 8257 (NR)
Semoboj (žene)
Mjesto Država Atletičarka Bodovi
1.   Švedska Carolina Klüft 7032 (WL) (ER)
2.   Ukrajina Ljoedmila Blonska 6832 (NR)
3.   Ujedinjeno Kraljevstvo Kelly Sotherton 6510 (SB)
4.   Ujedinjeno Kraljevstvo Jessica Ennis 6469 (PB)
5.   Njemačka Lilli Schwarzkopf 6439 (PB)
6.   Litva Austra Skujyté 6380 (SB)
7.   Njemačka Jennifer Oeser 6378 (PB)
8.   Ukrajina Natalja Dobrynska 6327 (SB)


Značenje kraticaUredi

Vanjske povezniceUredi